Esileht » Looma elu on väärt rohkem kui inimese edevus

Looma elu on väärt rohkem kui inimese edevus

Kui jätad ostmata karvatuttidega riided ja aksessuaarid, oled teinud keskkonnale ja loomadele heateo. Ma olen kindel, et ükski inimene maailmas pole surnud seetõttu, et tal on jäänud soetamata karvase tutikesega võtmehoidja, käekott või müts. Olen kindel, et ellu on jäänud ka kõik need inimesed, kes kannavad ilma karvase kraeta jopesid ja mantleid.

Karusloomadel, kellest tutikesi ja kraesid tehakse, nii hästi ei lähe. Kas teadsid, et karusloomi tapetakse elektrivoolu või gaasiga? Elektrivooluga tapmisel pannakse loomale üks elektrivarras suhu ja teine pärakusse. Kas tõesti on tutike koti küljes väärt sellist surma? Minul isiklikult hakkab paha juba mõttest, et keegi sureb sellist surma inimese edevuse pärast.

Ma saan aru loomade söömisest, aga selliste mõttetute iluvidinate kandmisest ma aru ei saa.

Kui karuslooma surma on keeruline mõista, tasub endalt küsida, kas laseksid oma lemmikloomal surra samamoodi (üks elektrivarras suus ja teine pärakus)? Ilmselt mitte.

Karusnaha tootmisel on negatiivne keskkonnamõju

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad toob oma veebilehel välja info, et kuni 80% karusnahast kasutatakse riiete asemel hoopis detailide valmistamiseks nagu mütsitutid ja võtmehoidjad.

Loomade eestkoste organisatsiooni Loomus veebist võib lugeda, et karusloomakasvandused mõjutavad negatiivselt kohalikke metsi ja vesikondi. Parkimis- ja värvimisprotsessi käigus töödeldakse karusnahka erinevate kemikaalidega. Mingi-, rebase-, kährikkoera-, hülge- ja nutrianahku töödeldakse potentsiaalselt ohtlike kemikaalidega nagu formaaldehüüdid, NPE, polütsüklilised aromaatsed süsivesinikud (PAH) või klooritud parafiinid. Uuringud on näidanud, et sageli ületatakse seaduslikke piiranguid ja tööstusstandardeid. Eriti ohtlikuks osutusid lasterõivad.

Palun tee keskkonnale heategu ja hääleta oma rahakotiga! Ära osta asju, mille kaunistamiseks on kasutatud karvatutte. Ära kanna julmust!

Loe veel!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.